Hamza Yerlikaya Basın Tribünü'nde!

"Yabancı sporcular ülkedeki başarıları arttırır"

“Asrın Güreşcisi” ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya, TRT Spor'da Basın Tribünü programının konuğu oldu.

Yusuf Mertol'un moderatörlüğü, Genel Yayın Yönetmenimiz Bahri Havadır, Meriç Müldür ve Fatih Doğan'ın yorumlarıyla Basın Tribünü'nün konuğu “Asrın Güreşcisi” ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya oldu.

İşte Hamza Yerlikaya'nın açıklamaları:

Eskiden imkanlar azdı ancak başarılar fazlaydı. Biz eskiden tesis bulamazdık şu anda olanaklar oldukça fazla. Turnuvalarda yapılanları baz almıyorum benim için kriter olimpiyattır. 


Kaliteli antrenörün olmadığı yerde kaliteli oyuncu yetişmez. Beni güreşe babam teşvik etti. Türkiye'de herkes spor yapacak. Beden Eğitimi derslerine ilkokuldan itibaren başlanmalı. Çocuklarımızı spor kültürünü aşılayarak büyütmeliyiz.


Yabancı sporcular bazen rekabeti arttırır ve ülkedeki başarıların çoğalmasını sağlar. Başarı herkesindir, başarısızlık kişiseldir. Doping kullanan ile uyuşturucu kullanan arasında hiç bir fark yoktur. Spordan keyif almaya bakacağız. 

Önemli olan bir kere başarılı olmak değil, bunun devamlılığını sağlamak. Spora ilk kez futbol ile başladım. Futbolda şiddet protokol tribününde başlıyor. Kulüp başkanlarının borç yaptırıp ayrılmaları doğru değil.

Türk sporunun daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum."

Açıklamaların tamamı birazdan eklenecektir.

YORUMLAR

Yorum Ekle
Hamza Yerlikaya Basın Tribünü'nde! - "Yabancı sporcular ülkedeki başarıları arttırır" haberi için ilk yorumu siz yapın.

GÜNCEL

SİZİN YORUMUNUZ

EN ÇOK OKUNANLAR

Günün Gazete Manşetleri