"Hedefimiz 2020'ye katılmak"

Şenol Güneş'ten ilk basın toplantısı

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Moldova ve Arnavutluk maçları öncesi düzenlediği basın toplantısında ilk hedeflerinin 2020 Avrupa Şampiyonası'na katılmak olduğunu söyledi. Güneş, "yeni bir heyecan, vizyon ve coşkuyla yola çıkıyoruz" derken, hazır olan tüm oyunculara şans vereceklerini vurguladı.

Sözlerine 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajıyla başlayan Şenol Güneş, "Bugün 18 Mart. Çanakkale şehitlerini anma günü. Vatanın bağımsızlığı için kendilerini feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyoruz." dedi. 

"Moldova ve Arnavutluk maçlarıyla yeni bir dönemin başladığını kaydeden Güneş, "İlk hedefimiz 2020'ye katılmak olacaktır. Geçmişten günümüze Milli Takım'a emek veren tüm yöneticilere, teknik direktörlere, çalışanlara teşekkür ediyorum. Milli Takım ortak değer ise gelin birlikte düşünelim, çalışalım. Tartışmalarımızı kavga etmeden yapalım ve doğrularda buluşalım. 1954, 1996 ve 2002'de yaptıklarımızın daha iyisini hayal edelim. Herkesin hayali vardı ama birlikte hayal edelim. Birlikte çalışalım. Bu hayallerimizle hayata geçirilmesi muhtemel olanları hayal edelim. Düş kuralım ama bunları satmayalım. yapabileceklerimiz üzerinden olmalı. Daha iyisini yapabilir miyiz onları düşünelim." diye konuştu. 

"YENİ BİR HEYECAN, VİZYON VE COŞKUYLA YOLA ÇIKIYORUZ"

"Milli Takım ortak değerimiz ise gelin birlikte düşünelim, fikir üretelim ve çalışalım." diyen tecrübeli teknik adam şöyle devam etti, "Yarını beraber planlayalım. Birlikte öğrenip birlikte yarışalım. Ülkemizde değerli oyuncu ve teknik adamlar var. Derin bir nefes alıp yeniden başlayalım. Hep kavga ediyoruz. Yeni soluklanırsak yeni ve hızlı bir adım matabiliriz. Yerimizi tespit edip yönümüzü çizelim. Çocuklarımıza ne miras bırakacağız? Hepimiz değişmeli ve elişmeliyiz. 

Yeni bir heyecan, vizyon ve coşkuyla yola çıkıyoruz. Herkesin seveceği ve gurur duyacağı bir Milli Takım olması için söz veriyoruz. 'Biz' kültürünü oluşturacağım. Ayrımcılığı kesinlikle istemiyorum. Halkın takımı olacağız. Sonuçları kovalayacağız ama sosyal değerleri gözeteceğiz. Bu takım ülkemizi temsil ediyor. Bu futboldan gurur duyuyoruz sözleirini duymak istiyorum. Karakterli yetenekli ve zeki oyunculara sahibiz. En iyisini yapabileceğimize inanıyorum. Geçmişteki görüntülerden dersler çıkarıyoruz. İnsanlar mutlu olmak istiyor. Futbolda üzerimize düşeni yapacağız. En büyük arzum ülkedeki tüm insanların yüzünün gülmesidir. Birlikte bir yolculuğa çıkıyoruz. Sevginin olduğu yerde işin daha kolay olacağını düşünüyorum. Farklı düşünceler zenginliğimiz olacak. Özgürlük, cesaret, başarımızın anahtarı olacak."

YORUMLAR

Yorum Ekle
"Hedefimiz 2020'ye katılmak" - Şenol Güneş'ten ilk basın toplantısı haberi için ilk yorumu siz yapın.

GÜNCEL

SİZİN YORUMUNUZEN ÇOK OKUNANLAR

Günün Gazete Manşetleri