Hakem tartışmalarıyla ilgili konuştu

Mustafa Cengiz: "Biz ona yazıklar olsun deriz!"

Sarı Kırmızılı takımın başkanı Mustafa Cengiz, son haftalarda tartışma konusu olan hakemlerin performansı hakkında açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, imzalanan sponsorluk anlaşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hakem hatalarının fazlalığına dikkat çeken Cengiz, “Hakemler kendilerini hakim zannetmesin ve haklarımızı yemesinler” dedi.

İşte Mustafa Cengiz’in açıklamalarından satır başları;

“Galatasaraylı MHK, Beşiktaşlı TFF diyorlar. Federasyona da, MHK’ya da fanatik Fenerli gelsin. En değerli rakibimizi söylüyorum. Eğer bir insan değerleri ayaklar altına alıyorsa, biz ona yazıklar olsun deriz ve oyunu bozarız. Ben her zaman demeç vermeye karşı olduğumu söyledim. Buradan hakem kardeşlerimize sesleniyorum. Lütfen tıraş olurken aynaya bakabilin. Maçları tekrar izleyin Bütün tartışmalı pozisyonlar Galatasaray’ın aleyhine oluyor. Bize çok rahat kart çıkıyor. Ben kart çıkartılmasın demiyorum ama eşitlik içinde olunsun. Türkiye’de hakem seminerlerinde ben bu hatayı görüyoruz. Türkiye’de ezberlerin bozulması gerekiyor. Hakemleri yanlış eğitiyorlar. Hakemlerden adalet bekliyorlar. Hakemler, hakim değildir ve adalet dağıtamaz. Sahada hakem kendisini hakim olarak görürse, 'Bu takıma kart verdim, buna da vereyim. Bu takıma yanlış yaptım, buna da yapayım' der. Hakem gördüğünü çalan, kuralları uygulayan kimsedir. Hakem seminerlerinde bu doğru olarak eğitilsin. Bizim haklarımız çiğnenmesin. Kimse uzun vadeli faturalar kesmesin. Herkese adil olun. Hakemlerden kimse mutlu değil. Tartışmalı pozisyonlarda Galatasaray’ın aleyhine kolay karar vermeyin. Galatasaray asla pes etmeyecektir” 

“TOPLUMSAL VİCDAN SEL GİBİDİR”

Hakem Abdullah Yılmaz’ın istifa etmesiyle ilgili herhangi bir yorumu olup olmadığı sorulan Mustafa Cengiz, “İnanın sadece kendimize güveniyoruz. İsterse MHK Başkanı fanatik Fenerbahçeli olsun ama haksızlık yapmasın diyoruz. Fenerbahçeli olması onun futbolla ilgilendiğini gösterir ama haksızlık yapacağını göstermez. MHK’nın kendi içindeki yazışmaların ne derece doğru olduğuna karar veremeyiz. Biz sahada yenilgiyi asla kabul etmeyen bir takım istiyoruz. Kimin ne düşündüğü bizi ilgilendirmiyor. Toplumsal kanaat ve toplumsal vicdan Toplumdaki vicdan, bir gruba haksızlık yapıldığına inanıyorsa, bu vicdan haksızlık yapanları sel olup ezer” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR

Yorum Ekle
Hakem tartışmalarıyla ilgili konuştu - Mustafa Cengiz: "Biz ona yazıklar olsun deriz!" haberi için ilk yorumu siz yapın.

GÜNCEL

SİZİN YORUMUNUZ

EN ÇOK OKUNANLAR

Günün Gazete Manşetleri