Mircea Lucescu sonrası...

Milli takımda ilk aday Güneş, plase Hamzaoğlu

2018 Dünya Kupası'na gitme şansını son maçlar öncesi yitiren ve böylelikle son 6 turnuvanın 1'ine katılma başarısı gösterebilen A Milli takımımızda teknik adamlık koltuğu yine sallantıda

Fatih Terim ile yolları ayırdıktan sonra Şenol Güneş'e teklif götüren ancak Beşiktaş'ta devam ettiği için anlaşma sağlayamayan TFF, sonrasında Rumen teknik adam Mircea Lucescu ile 2 yıllık sözleşme imzalamıştı. Ancak işler umut edildiği gibi gitmedi.

Lucescu ile ilk maçına Ukrayna deplasmanında çıkan ve 2-0 mağlup olan Milliler, kısa süre sonra çıktığı Hırvatistan maçında 1-0 galip gelerek ülkemizi mutlu etmişti. Ancak bu mutluluk uzun sürmedi. Eskişehir'de oynanan İzlanda maçında silik bir futbolla 3-0 mağlup olmamızın ardından Dünya Kupası hayallerimiz son buldu. Böylece son 6 turnuvada sadece 2016 Avrupa Şampiyonası'na katılmış olduk. Ayrıca 2002 sonrası 4 Dünya Kupası'nda da boy gösterememiş olduk.


ADAYLAR ŞENOL GÜNEŞ VEYA HAMZA HAMZAOĞLU

İlk günden bu yana yaptığı kadro seçimleri sebebiyle yoğun eleştirilere maruz kalan 72 yaşındaki Mircea Lucescu ile yeni bir yapılanmaya girmek istemeyen Türkiye Futbol Federasyonu, kolları şimdiden sıvadı. 2 yıllık sözleşme imzalanan Rumen hocayla anlaşmalı olarak yolların ayrılması durumunda direkt olarak Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'in kapısı çalınacak.

Sezon sonu düşünülüyor

Şenol Güneş'in Beşiktaş ile 3. yılını bitireceği bu sezonun sonunda yolların ayrılma ihtimalini düşünen Federasyon, şimdiden Şenol Güneş ile fikir teatisinde bulunmaya başladı. Güneş'in şu an için tek konsantrasyonunun Beşiktaş olduğunu belirttiği ancak sezon sonu için görüşebileceklerini ilettiği öğrenildi.


Plase Hamza Hamzaoğlu

Şenol Güneş'in Beşiktaş ile devam etmesi durumunda ise TFF'nin bir diğer adayı Hamza Hamzaoğlu. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Ali Dürüst'ün önerisi olarak gündeme gelen genç teknik adamın (47), yeni bir yapılanmaya gitmek isteyen Milli takım için tam bir biçilmiş kaftan olacağı konuşuluyor. Ali Dürüst'ün Hamza Hamzaoğlu'nu Galatasaray'ın başına getiren isim olduğu da bilinirken, başarılı hocanın Fatih Terim döneminde Milli takımda yardımcı hoca olarak görev aldığına dikkat çekiliyor.

Babaspor.Com Özel Haber Emre Kacan
Babaspor özel haberidir kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kullananlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.YORUMLAR

Yorum Ekle
Mircea Lucescu sonrası... - Milli takımda ilk aday Güneş, plase Hamzaoğlu haberi için ilk yorumu siz yapın.

GÜNCEL

SİZİN YORUMUNUZ