O konuşmaları yalanladı!

MHK başkanından VAR açıklaması

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Sabri Çelik, gündeme ilişkin konularla ilgili bir açıklama yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Sabri Çelik, Video Yardımcı Hakem (VAR) sisteminin emin ellerde olduğunu bildirdi.

Çelik, TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamasında, Spor Toto Süper Lig'deki kulüplerin içinde bulunduğu durum nedeniyle birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyulan dönemde konuşma ve tartışmaları sonlandırmak için basın toplantısı yerine yazılı açıklama yapmayı tercih ettiklerini belirterek, "VAR konuşmalarının yayınlanması konusundaki yetki sadece ilgili lig organizatöründedir. Medyada yer alan VAR diyaloglarının hiçbirisi gerçeği yansıtmamaktadır. Bu konuda çeşitli senaryolar yazılıyor. Kimse sorumsuzca açıklama yapmamalı, herhangi bir iddiası olan da bunu belgeleri ile açıklamalıdır." ifadelerine yer verdi.

"Riva'daki VAR odası emin ellerdedir." diyen Çelik, "Hawk Eye şirketinin yeminli operatörleri bu işin başındadır. Ve bu operatörler IFAB onaylı sertifikaya sahiptir. Hawk Eye firması Avrupa'daki ülkelerin yüzde 80'i ile çalışmaktadır. UEFA da bu firma ile çalışıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Sabri Çelik, "Süper Lig futbol kulüplerimizin içinde bulunduğu durum nedeniyle, birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde, konuşma ve tartışmaları sonlandırmak için basın toplantısı yerine Merkez Hakem Kurulu olarak yazılı açıklama yapmayı tercih ettik. Bu nedenle sizleri yazılı olarak bilgilendiriyorum. En kısa sürede basın toplantısını da birlikte yapacağız" diyerek şu yazılı açıklamayı yaptı:

"Bilindiği üzere 15 Şubat 2019 tarihinde göreve başladık. Merkez Hakem Kurulu olarak iki aylık süreçte neler yaptık? Önce çalışmalarımızı sizlerle paylaşıp daha sonra ise VAR ile ilgili konulara değineceğim.

YORUMLAR

Yorum Ekle
O konuşmaları yalanladı! - MHK başkanından VAR açıklaması haberi için ilk yorumu siz yapın.

FUTBOL

SİZİN YORUMUNUZEN ÇOK OKUNANLAR

Günün Gazete Manşetleri