Okay'ın menajeri konuştu!

"Galatasaray'dan bize gelmiş bir teklif yok"

Menajer Batur Altıparmak, Medipol Başakşehir'li İrfan Can Kahveci'nin gelecek sezon Avrupa'ya gidebileceğini söyledi. Okay Yokuşlu'nun Galatasaray ile anılmasını da değerlendiren Altıparmak, "Bana gelen teklif yok. Hedefi İngiltere Premier Ligi" dedi.

DHA'ya açıklamalar yapan Batur Altıparmak, "Avrupa'ya yeni sezonda kim gider?" sorusuna, "Hedefimizde bir kişi daha vardı ama o futbolcu bazı kişiler tarafından manipüle edildi, kandırıldı, bizimle olan anlaşmasını sona erdirdi. Ama İrfan Can Kahveci ile alakalı bizim Başakşehir'i tercih etmemizin sebebi gelişimini orada iyi yapabileceğini düşünmemizdi. Sezon başından beri de iyi oynuyor. Yurt dışından takip edenler var ama şu anda fazla dile getirmek yanlış olur. Her şey yolunda giderse bir teklif getirebileceğimizi düşünüyorum. Tabii Başakşehir bunu uygun görür mü görmez mi o zaman konuşacağız. Umuyorum her iki taraf için de faydalı olacak olan olur." yanıtını verdi.

"MERT GÜNOK GOL YEMEDEN EN ÇOK MAÇ BİTİREN KALECİ"

Milli takıma yeniden seçilen Mert Günok için de açıklamalar yapan Batur Altıparmak; "Mert Günok, Fenerbahçe'de ne zaman formayı alsa kötü oynadığını hatırlıyor musunuz? Hata yapmadı. Sözleşmesi bittiğinde neden uzatılmadı. Hoca tercihi olabilir, yönetim tercihi olabilir buna saygı gösterebilirim. Ama şöyle bir şey var ne kadar acıdır ki Mert Günok gibi Fenerbahçe altyapısında yetişmiş kaleciler Fenerbahçe takımında formayı alamadı. Niye alamadı? Ben o günlerde performanslarında hiç kötü bir şey görmedim, hak ettiler de bence. Israrcı olmak lazım bazı oyuncular için. Mert Günok 30 yaşında ve Başakşehir'in olası şampiyonluğunda kupanın mimarlarından olacak." deyi konuştu.

"FENERBAHÇE SON 6 SENEDE KALECİLERE 15 İLE 20 MİLYON EURO ARASINDA PARA HARCADI"

Fenerbahçe'nin son 6 senede kalecilere 15 ile 20 milyon euro arasında para harcadığını vurgulayan Batur Altıparmak, "Fenerbahçe yönetimi ile ilgili şöyle bir şey oldu; beni çağırdıklarında ben bir rakam söyledim, onlar 'biz bunu ödeyemeyiz' dediler ve anlaşamadık. Bize 'İstediğiniz gibi hayatınızı planlayabilirsiniz' dediler ve biz de planladık. Fenerbahçe'nin son 6 senede kalecilere harcadığı para 15 ile 20 milyon euro arasında. Daha önce Fenerbahçe'de ikinci kaleci kimdi? Hep altyapıdan gelen isimlerdi. Recep vardı, Oğuz vardı, Volkan vardı, Ertuğrul vardı, Mert vardı ve o dönemlerde Fenerbahçe'nin kaleciye ihtiyacı yoktu. Mert için de şunu diyebilirsiniz, Fenerbahçe'ye hazır değildi diyebilirsiniz, bu tercihtir, düşüncedir ama ben katılmadığımı her zaman beyan ettim." açıklamalarında bulundu.

"OKAY YOKUŞLU, PREMİER LİG'E GİTMEYİ BAŞARACAKTIR"

Okay Yokuşlu için Galatasaray'dan teklif alıp almadıkları sorusuna ise olumsuz yanıt veren Altıparmak, "Kim konuşuyor merak ediyorum. Bana gelen resmi bir şey yok. Ayrıca bizim de öyle bir düşüncemiz yok. Okay'ı oraya götürürken bir seneliğine götürmedik. Okay ile ilgili planlamamızda şu var; Celta Vigo şu anki pozisyonundan çıkar ve iyi duruma gelir. Kariyer planlamasında orada devam edip başarısını perçinleyerek İngiltere'ye Premier Lig'e gitmesidir. Hem kendi hedefi hem de bizim hedefimizdir ve bunu sakatlık olmadığı takdirde başarabileceğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı. 

"ENES ÜNAL'I 2-3 TÜRK KULÜBÜ İSTEDİ AMA ENES ORADA GELİŞİYOR"

Batur Altıparmak, temsilciliğini yaptığı futbolculardan Enes Ünal'ın hızla gelişmeye devam ettiğini dile getirerek; "Enes için Avrupa'da zorlanıyor diyemeyiz, gelişiyor!. Sezon başında bana Enes ile ilgili 2-3 tane Türk kulübünden teklif geldi. Bize getir dediler. Ben o dönem için Türkiye'ye gelmeyi düşünmüyoruz dedim. Villareal düşünmezse bile biz İspanya'da kalacağız ya da başka bir yere gideceğiz dedim. Bu tabii Enes ile birlikte aldığımız bir karar. Enes'in Türkiye'ye dönme gibi bir düşüncesi yok. Kısa ve orta vadede. Avrupa'daki kariyeri ne zaman biterse o zaman Türkiye'yi düşünürüz" dedi.

YORUMLAR

Yorum Ekle
Okay'ın menajeri konuştu! - "Galatasaray'dan bize gelmiş bir teklif yok" haberi için ilk yorumu siz yapın.

GÜNCEL

SİZİN YORUMUNUZEN ÇOK OKUNANLAR

Günün Gazete Manşetleri