Kartal'a dönüş sinyali!

Cenk Tosun'dan Beşiktaş'a yeşil ışık

Everton forması giyen milli yıldız Cenk Tosun, gelecekte Süper Lig'e dönebileceğini belirterek Beşiktaş'a yeşil ışık yaktı.

Premier Lig ekiplerinden Everton'da top koşturan milli yıldız Cenk Tosun, kariyeriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Fanatik'e konuşan yıldız futbolcu, gelecekte Süper Lig'e geri dönebileceğini belirtirken Türkiye'de yalnızca Beşiktaş'ta oynayacağını vurguladı. Everton'da çok çalışıp daha fazla oynamak istediğini dile getiren Tosun, Süper Lig'deki şampiyonluk favorisinin de Başakşehir olduğunu ifade etti.

''Beşiktaş ile yollarımız kesişebilir''

“Beşiktaş’la yollarımız ileride kesişebilir. Hiçbir zaman bir daha Türkiye’ye dönmem demiyorum. Everton’da çok mutluyum. Burada uzun süre görev yapmak istiyorum. Vatanımı, bayrağımı burada gururlandırmak istiyorum. Burada Türkiye’yi temsil ediyoruz. Sadece ben değil; Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Hakan Çalhanoğlu, Zeki Çelik, Merih Demiral, Okay Yokuşlu da aynı şekilde... Sadece ismimizi değil bütün ülkeyi temsil ediyoruz. O yüzden genç futbolcularımıza bir ilham olabilmek için burada oynayabildiğim kadar oynamak istiyorum. Ondan sonra yaşımız geldiğinde Premier Lig bizi aştığında tabii ki niye Türkiye’ye dönmeyeyim, neden Beşiktaş’a dönmeyeyim? Tabii ki geri dönerim.”

''Savaşıp formamı geri alacağım''

“Everton’da kısa vadede formayı geri kazanmak istiyorum. Maçlara iyi hazırlanıyoruz. Burada çok mutluyum. Düzenimiz oturdu, ev de aldık burada artık yavaş yavaş bir düzeni oturttuk her şeyi burada ailemle. Everton çok büyük bir kulüp. Tesisleriyle, taraftarlarıyla, başkanlarıyla, oyuncularıyla, hocasıyla... Burada oynayabildiğim kadar oynayıp başarılı olmak istiyorum. Bu seneden sonra 3 yıllık daha anlaşmam var inşallah burada yıllarca oynarım. Tek sorun biraz daha az oynamam. İnşallah savaşmaya devam edip formamı geri alacağım.”

''Şampiyonluk favorim Başakşehir''

“Türkiye’de şampiyonluk yarışında Başakşehir önde. Galatasaray ve Beşiktaş da ikincilik için yarışıyor. Tabii ki benim isteğim Beşiktaş’ın ligi en üst sırada bitirmesi. Şu anda mantıklı olan ikinci sıradır. İkinci sırada bitirebilirse Beşiktaş için güzel bir sezon olacak. Ama benim şampiyonluk favorim Başakşehir.”

YORUMLAR

Yorum Ekle
Kartal'a dönüş sinyali! - Cenk Tosun'dan Beşiktaş'a yeşil ışık haberi için ilk yorumu siz yapın.

GÜNCEL

SİZİN YORUMUNUZEN ÇOK OKUNANLAR

Günün Gazete Manşetleri