Mustafa Denizli su serpti!

"Biraz sendeledik ama düşmeyeceğiz"

Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında Galatasaray'ı konuk edecek Kasımpaşa'nın teknik direktörü Mustafa Denizli, kötü bir dönem yaşadıklarını fakat yaptıkları hataları telafi ederek önlerine koydukları Avrupa hedefine ulaşacaklarını söyledi.

Kasımpaşa'nın teknik direktörü Mustafa Denizli, Kasımpaşa Kemerburgaz Tesisleri'nde gerçekleştirdiği basın toplantısında, ligin ilk yarısına göre ikinci yarıda farklı bir görüntü veren takım durumunda bulunduklarını belirterek, "İlk yarının en pozitif futbolunu oynayan, en fazla gol atan, en fazla pozisyon üreten, kaybettiği maçlarda dahi taraftarlarına, izleyenlere keyif veren Kasımpaşa ikinci yarıya düşündüğümüzün gerisinde başlangıç yaptı." dedi. 

Göreve gelirken önlerine Avrupa kupalarına gitme hedefi koyduklarını hatırlatan Denizli, "Kasımpaşa, Avrupa'ya mutlaka gitmeli hedefiyle başladık. Şu anda ikinci yarı itibarıyla bu hedefin lig ayağında sendeleme yaşıyoruz. Futbol sıkıntıların, mutlulukların çok kısa sürede yaşandığı yarış. Bu camiaya hedeflerimizi gerçekleştirmek için geldik. Başkanımız, yönetimimiz, taraftarlarımız, futbolcularımız, hiçbir şekilde bu düşüncede sapmaya gitmeyecektir. Sendeledik ama düşmeyeceğiz. Ayağa kalkıp devam edeceğiz. 4-5 puan hedefimizin gerisinde kaldık. Önümüzdeki uzun süreç bunları telafi etmek için yeterli süreçtir." diye konuştu.

Zorlu bir dönemin yaşandığını kaydeden Denizli, "Herkes hedeflerine ulaşmak için mücadele ediyor. Bu mücadelenin içinde biz de varız." yorumunu yaptı.

"GOL KONUSUNDA SIKINTIMIZ VAR"

Denizli, ilk yarıda hücumda çok etkili olduklarını fakat ikinci yarıda sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

"En fazla üretken olduğumuz konularda ikinci yarıda sıkıntı yaşadık ama aşamayacağımız konu değil" diyen Denizli, "Aramıza yeni katılan arkadaşlar oldu, bunların çoğu genç. Gol konusunda sıkıntımız var, bu sıkıntıyı aşayacağız. Bu kulübün başarısı için her şeyi yapıyorum. Zaman zaman yaptığımız çalışmalar karşılık bulmayabilir. Bu kırılganlık yaratmaz, böyle bir kırılganlığın ortaya çıkmaması için her türlü çaba gösteriliyor. Sıkıntılı dönemi hep birlikte aşacağız. Önümüzde zorlu dönem var, bu takıma olan güvenimiz sekteye uğramamıştır." dedi.

Gol yollarındaki sıkıntının Mbaye Diagne'nin gitmesiyle alakalı olup olmadığı yönündeki soruyu yanıtlayan Denizli, "Gayet tabii vardır. Bir takımın alışkanlıkları vardır. Oyun içindeki hissetmeleri, anlaşmaları, uyum sağlamaları sekteye uğratabilir. Diagne'nin ayrılığı da takım için kısa süreli olsa da böyle bir durumu ortaya çıkarmıştır. Diagne, ilk yarıda bu ligin en fazla gol atan oyuncusu. Çok ufak da olsa bir travma yaratmış olabilir. Gol sıkıntısı çekerseniz ilk gündeme gelecek soru budur." değerlendirmesini yaptı.

YORUMLAR

Yorum Ekle
Mustafa Denizli su serpti! - "Biraz sendeledik ama düşmeyeceğiz" haberi için ilk yorumu siz yapın.

FUTBOL

SİZİN YORUMUNUZEN ÇOK OKUNANLAR

Günün Gazete Manşetleri