Kaleci ve bek için flaş sözler...

Başkan resmen açıkladı: İkisi de gidebilir!

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altınordu’nun başkanı Seyit Mehmet Özkan, kalecileri Erce Kardeşler ve sol bek Yusuf Acer ile Avrupa’dan ve Türkiye’den takımların yakından ilgilendiğini söyledi. Erce'nin adı Beşiktaş ile gündeme gelirken, Fenerbahçe'nin Yusuf Acer ile ilgilendiği yazılmıştı.

Seyit Mehmet Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bizim sadece A takımdaki değil altyapımızda oynayan oyuncularımızı da Avrupalılar takip ediyor. Oyuncularımızı A takımda forma giymeden bir yere göndermeyi doğru bulmuyoruz. Önce formaya olan vefa duygularını yaşamalarını istiyoruz. Sezon sonunda Erce’nin gitme durumu var. Yusuf Acer’in belki gitme durumu var. Şu anda izlemedeler, son 6 maça girildi, daha da izlemeler devam edecek. Daha sonra bakacağız. Değerini bulan bir evladımız olursa kendi ekonomimizi kendimiz karşılamamız, denk bütçeyi yapmamız adına futbolcu verebiliriz. İllaki öz kaynak sistemimizden çıkmayabilir de bir şekilde yapacağız. Şimdiden söyleyebilirim ki önümüzdeki yıllarda Altınordu’dan çok futbolcu çıkacak." ifadelerini kullandı.

Altınordu’nun yetiştirici kimliği nedeniyle oyuncu satışının da büyük önem taşıdığının altını çizen Özkan, "Altınordu olarak, A takımı 3 yılda bir yenileme projemiz var. Her yıl takımın yüzde 33’ünü değiştirmeliyiz. Bunu yapabilmek için her yıl Altınordu’dan böyle çıkışların olması normal." dedi.

"Mili Eğitim Bakanımızı arayıp teşekkür edeceğim"

Seyit Mehmet Özkan, Milli Eğitim Bakanlığının hayata geçirdiği e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü ile spor yapan gençlere büyük bir avantaj sağlanacağını vurguladı.

Bu gelişmede Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile yaptıkları yazışma ve görüşmelerin de payı olduğunu aktaran Özkan, "Mili Eğitim Bakanımızı arayıp teşekkür edeceğim. Bence bu bizim için çok önemli bir avantaj, kulüpler için ’Zaman yetmiyor’ gibi bahaneler de ortadan kalktı. Kulüplerimizin de öz kaynak sistemine yatırım yapması için de önleri açılmış oldu. Herkesin artık bu toprakların çocuklarına, futbolda öz kaynak sistemine ve olimpiyat sporlarına yatırım yapmalarını rica ediyorum." şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Yorum Ekle
Kaleci ve bek için flaş sözler... - Başkan resmen açıkladı: İkisi de gidebilir! haberi için ilk yorumu siz yapın.

FUTBOL

SİZİN YORUMUNUZEN ÇOK OKUNANLAR

Günün Gazete Manşetleri